Templates by BIGtheme NET
Don't Miss
Home » Sekty Nwo » Mgławica Oriona: Tron Boga? (część 1)

Mgławica Oriona: Tron Boga? (część 1)

W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić, aby istniał jeszcze na naszym kontynencie człowiek, może z wyjątkiem ludzi naprawdę starej daty, który nie słyszałby o wielkim spisku, iluminatach, albo nie widział nigdy najsłynniejszego symbolu spiskowej teorii dziejów, czyli piramidy z wszystkowidzącym okiem. Nieistotny jest w tym momencie stosunek ludzi do tych informacji, ani emocje które wzbudzają, istotne jest tylko to, że wiedza o istnieniu takiego symbolu dotarła już do szerokiej opinii publicznej. Same źródła ezoteryczne przewidywały ten moment dziesiątki lat temu, nazywając dzisiejsze czasy mianem wieku „eksternalizacji hierarchii”.

 

Skoro sama idea  ujawniania sekretnej do tej pory symboliki, była zakładana w głębokiej przeszłości przez te same grupy które przez wieki operowały przysięgami tajemnicy, kłamstwami oraz dezinformacją w celu ukrycia swojej wiedzy przed zwykłymi ludźmi, to można zadać sobie pytanie: czy jabłko (dzisiejsi oświeceni) zawsze pada daleko od jabłoni (dawni oświeceni), czy robi to tylko w wybranych momentach historii.

 

 

Zasady eksternalizacji i ujawnienia sekretów władców świata zakładają, że tradycje stosujące przez wieki taktykę zwiedzenia – nagle – zaprzestaną dalszego stosowania tej taktyki i powoli ujawnią śpiącej ludzkości prawdziwe informacje dotyczące pochodzenia i celu istnienia gatunku ludzkiego.

Jak daleko pada jabłko od jabłoni? Czy potomkowie wielowiekowych kłamców naprawdę mają w tym interes by nagle ujawnić całą prawdę? Być może Ty sam w to wierzysz? Czy prawda, nawet ta najtrudniejsza do przyjęcia, naprawdę wymaga tysięcy lat milczenia lub wprowadzania w błąd?

 

Najsłynniejszy symbol „iluminatów” jest być może najlepszym z możliwych przykładów, przynajmniej jeśli chodzi o język symboli, pokazujących nam prawdziwe intencje strażników tajemnic.

 

Dlaczego je ukrywali… czy dlatego, że było jeszcze za wcześnie dla ludzkości, by je poznała – jak każą wierzyć swoim własnym adeptom – czy ukrywali je dlatego, że zawsze okłamywali innych, czasami okłamywali samych siebie i wiedzieli, że w momencie ich ujawnienia zostaną zabici przez ludzi, kiedy ci  tylko dowiedzą się jak niebezpieczne są te wierzenia dla ogółu ludzkości.

 

Czym naprawdę jest piramida/trójkąt z okiem? Co symbolizuje? Oświecenie? Prawdę? Czy naprawdę symbolizuje Boga-Stwórcę lub miejsce w którym przebywa, tak jak wierzy w to masoneria?

 

 

 

PIRAMIDA

 

 

 

Początkiem tych rozważań będzie symbolika stosowana przez loże masońskie, czyli przedmurze dzisiejszej tradycji ezoterycznej. Instytucja wprawdzie wciąż tajemnicza, lecz zdecydowanie mniej niż jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy to internet wkroczył w fazę gorączki teorii spiskowych.

 

Trójkąt z okiem zarówno w ikonografii masońskiej jak i pozostałych bractw/zakonów okultystycznych, również tych mniej oczywistych (patrz jezuici), jest symbolicznym zwieńczeniem drogi adeptów wyruszających na poszukiwanie prawdy. Trójkąt z okiem, przedstawiany w obłoku, lub całkowicie zamieniany na obłok w którym przebywa Stwórca, ma swoje pochodzenie w kilku różnych tradycjach. Najbardziej chyba znaną jest ta kabalistyczna, w której obłoki przesłaniają niepoznawalne przez ludzki umysł trzy emanacje bezosobowego, nieogarnionego Boga, znanego głównie pod nazwą emanacji pierwszej – En Sof. Celem drogi jest prawda, a ponieważ prawdą jest Bóg, jak potwierdza to Biblia, wszystkie stopnie wtajemniczenia prowadzą do Boga, unii pierwiastków męskiego i żeńskiego, energii stojącej za stworzeniem.

 

 

Okładka książki jezuity Zachariasa Trabera [1690]

 

 

Trzy najprawdopodobniejsze tezy dotyczące Oka, Architekta, Gwiazdy masońskiej i wszelkich innych symboli stojących za końcem Drogi, w opinii autora tego artykułu stanowią:

 

#1. Gwiazdą jest Syriusz, czyli Izyda (divine feminine), gwiazda uznawana w teorii tzw. astroteologii za jedną z dwóch gwiazd binarnego układu słonecznego – w którym drugą gwiazdą tego teoretycznego układu jest nasz własny Sol (słońce – dawca życia). Syriusza wskazywać ma na niebie Pas Oriona, służący jako drogowskaz.

 

Więcej o Syriuszu w linkowanym artykule.

 

 

#2 . Gwiazdą jest szerzej nieznana, sekretna gwiazda położona tuż przy plejadach, wg teorii Wayna Herschela. Plejady miały być znane jako Noga Byka dla Egipcjan, lub Siedem Sióstr/Gwiazd dla innych narodów. Wg Herschela w czasach gdy pisano Objawienia św. Jana, opisujących Chrystusa trzymającego siedem gwiazd, starożytni znali tylko jeden obiekt na niebie znany pod nazwą Siedmiu Gwiazd – były to Plejady.

 

Na pozycję ukrytej gwiazdy wskazywać ma wg niego Pas Oriona oraz różne budowle na świecie, między innymi piramida Cheopsa, architektura Watykanu czy masoński obelisk przed kapitolem w Waszyngtonie. Założenia Herschela są dość skomplikowane, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo jego pomyłki, zwłaszcza że niektóre jego pomysły wydają się zdecydowanie zbyt odrealnione. Mimo wszystko, część jego odkryć jest naprawdę interesująca.

 

http://thehiddenrecords.com/gods

 

 

Pas Oriona wskazuje na dwa kierunki, na Syriusza w gwiazdozbiorze Psa, oraz na Plejady obok gwiazdozbioru Byka, jednak czy gwiazdy Oriona muszą koniecznie pokazywać na coś innego, oprócz własnej konstelacji?

 

#3. To prowadzi do tezy, wg której gwiazda masońska w istocie znajduje się w gwiazdozbiorze Oriona… i wcale nie jest gwiazdą, lecz obłokiem gwiezdnym, tak jak widzimy to zresztą w symbolice masońskiej. Obiekt ten znajduje się w samym środku umownego trójkąta, tworząc tym samym „oko” albo centrum energii.

 

Obłokiem tym jest Mgławica Oriona/Orion Nebula/M42 – tzw. obiekt gwiazdotwórczy, położony za grupą gwiazd tworzących „Miecz Oriona”. W astrologii znana jest też jako gwiazda Ensis. Przez długi czas świat zachodni nie wiedział o jej istnieniu, w każdym razie oficjalnie nie wiedział. Galileusz badał dokładnie gromadę gwiazd w trójkącie/trapezie Oriona, lecz nigdy nie wspomniał o Nebuli, co rodziło podejrzenia, czy aby nie pominął jej specjalnie. Może naprawdę jej wtedy nie widział?

 

Po raz pierwszy w Europie opisana została dopiero w XVII wieku, przez astronoma Nicolasa-Claude Fabri de Peiresc. Pierwsza publikacja na jej temat (1619) była natomiast autorstwa jezuity Johanna Baptista Cysata.

 

Jezuici którzy dominowali w świecie astronomii tamtych czasów, stali się również ekspertami w temacie (na) nowo odkrytej mgławicy.

 

 

Rysunek Nebuli autorstwa Charlesa Messiera – pamiętnik astronoma (1771) Mémoires de l’Académie Royale

 

 

M42 znajduje się również w samym środku tzw. Trójkąta Oriona, znanego także Majom, którzy Pas Oriona lokalizowali na skorupie Wielkiego Żółwia – skorupie stworzenia świata. Głównego jednak miejsca kreacji wg majańskich legend należałoby szukać na Drodze Mlecznej, gdzie miały znajdować się „usta stworzenia”, z których wyszedł cały wszechświat. Która to już kultura z kolei, gdzie moment stworzenia kojarzy się z ustami/buzią/wydaniem dźwięku.

 

Obłok M42, choć sami Majowie pewnie nie kojarzyli go z obłokiem, nazywany był przez nich Xibalba. Była to kraina umarłych, w których dokonywały się naprawdę przerażające rzeczy, gdzie mroczni bogowie Xibalby torturowali przebywających tam nieszczęśników. Wejście do niej znajdowało się na Ziemi, w jaskiniach Ameryki środkowej, docelowo jednak przejście miało wg ich wierzeń prowadzić aż do Oriona.

 

 

Nie wiadomo czy Egipcjanie wiedzieli o istnieniu Nebuli w takiej formie jaką znamy ją obecnie, istnieją jednak przesłanki, że musieli wiązać to miejsce ze stworzeniem. Taką przesłanką jest kult falliczny, kult pierwiastka męskiego i żeńskiego, elementy kreacji nowego życia. Miecz Oriona nie jest bowiem mieczem, chyba że myślimy o staropolskim określeniu potomstwa – „być po mieczu”, czyli być z linii swojego ojca. Przez wieki grzeczniej było mówić adeptom astronomii o Mieczu Oriona, a nie o jego Penisie.

 

 

 

Obelisk w Waszyngtonie:

 

 

Vesica Piscis jest graficznym odwzorowaniem astrologicznego znaku Ryb.

 

 

 

Kult Ozyrysa, Izydy i Horusa nie był najstarszym kultem Egiptu. Przed nimi istniał kult Amona i Mut, oraz ich syna Chofnu. Starzy bogowie zostali jednak wyparci przez nowych, wcale nie tak podobnych jakby się na pierwszy rzut oka wydawało. Być może właśnie wtedy, o ile nie wcześniej, konstelacje Oriona zaczęto utożsamiać z Ozyrysem. Inne kultury, te semickie, środziemnomorskie, nawet chińska… uważały Oriona za Łowcę. Egipt uważał go z kolei za Pana/Króla, nie wiemy jednak czy było tak u nich od samego początku.

 

Ci z was którzy znają mit o zamordowaniu Ozyrysa przez Seta, pamiętają zapewne, że po odnalezieniu i poskładaniu jego pociętych części ciała przez Izydę (Syriusz), wciąż brakowało jednej części: penisa. Dlatego Izyda stworzyła mu sztucznego członka ze złota, aby dokonał się akt wskrzeszenia. Religijne zapiski staroegipskie nazywają Ozyrysa po prostu… sztywnym penisem.

 

 

Orion/Ozyrys trzymający „Gwiazdę” (Blaizing Star) i Plejady

 

Przed wiekami nauczył ludzi uprawy roli. Został zabity przez swojego brata Setha, a potem z Izydą, która poskładała jego członki spłodził Horusa. Następnym razem jednak Izyda znalazła i poskładała w mumię wszystkie części ciała Ozyrysa z wyjątkiem prącia. Organ ten bowiem zaginął na dnie Nilu, gdzie wrzucił zwłoki brata morderca (ten epizod gwarantował i tłumaczył żyzne wylewy rzeki). Ozyrys nie mógł żyć na ziemi, ale żył w zaświatach. (wikipedia)

 

Cokolwiek mają oznaczać Syriusz, Plejady i tajemnicza gwiazda, symbolika falliczna wskazuje na „Miecz Oriona” jako na główny kierunkowskaz tego ezoterycznego sekretu. Nowy kult w Egipcie zaczął przywiązywać wielką uwagę do tego, co znajduje się przed złotym „mieczem” Pana Zaświatów na nocnej mapie nieba. Jeśli gromada tych gwiazd jest prąciem, to czym jest mgławica leżąca przed nimi?

 

 

Mgławica Oriona/Obłoki

 

Orion jest rozwiązaniem zagadki kultów fallicznych, tak ważnych dla współczesnych okultystów. To dlatego Gwiazda Masońska jest kojarzona z obłokami. Wedle ich tradycji Oko Opatrzności jest symbolem samego Boga, a ponieważ Bóg jest Stwórcą, wiążą z Nim symbolikę płciową, symbolikę aktu stworzenia.

 

 

 

Trzeba również brać pod uwagę, że kult ten nie musiał wcale wyglądać w identyczny sposób kiedy budowano piramidy, czy w momencie kiedy ktoś wpadł na sam pomysł ich budowy. Wg archeologów sfinks jest przynajmniej kilka tysięcy lat starszy od trzech piramid. Jeśli serce sfinksa miało wyobrażać gwiazdę Regulus (znaną jako Serce Lwa), i jeśli sfinks w momencie budowy miał być zwrócony w jej stronę, to upada popularna teza głosząca, że szyby w piramidzie Cheopsa w założeniu miały być skierowane na Syriusza i Oriona. Jeśli sfinks miał wskazywać Regulusa, a piramidy w tym samym czasie na Oriona, to musiano by również zbudować je w tym samym czasie. Tymczasem pojawiają się potężne wątpliwości przy datowaniu tych obiektów.

 

Szyby piramidy wskazywały na Oriona w roku 2500 p.n.e. Ciekawe, że tradycja biblijna mówiąca o Potopie, datuje jego wystąpienie mniej więcej na ten sam okres historii. Czy twórcy sfinksa naprawdę myśleli o Orionie i Nebuli?

 

Więcej na ten temat w artykule na ancient origins (będzie dużo o liczbie Pi)

 

 

Masoneria wierzy w Boską naturę Mgławicy Oriona. Nieliczne tradycje religijno-mistyczne nazywają to miejsce w kosmosie biblijnym Białym Tronem Boga. Czy rzeczywiście mamy tutaj do czynienia z Białym Tronem?

Kiedy mówimy o wielowiekowych kłamcach, trzeba też brać uwagę od tegopowiedzi przeczące.

Zrodlo https://radtrap.wordpress.com/

About Christopher

Christopher
Prezes portalu Galaktica
GotLink.pl

© Copyright 2017, All Rights Reserved